jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

sobota, 23 października 2010

:: zdolność kredytowa

Kiedy ubiegasz się o kredyt musisz liczyć się z tym, że bank bardzo dokładnie sprawdzi Twoją sytuację finansową. Z pewnością sięgnie do informacji Biura Informacji Kredytowej, Dokumentów Zastrzeżonych Międzybankowej Informacji Gospodarczej lub Bankowego Rejestru Niesolidnych Klientów.
Być może skorzysta z usług wywiadowni gospodarczej, choćby tej, najstarszej w Polsce, albo posłuży się jeszcze innymi metodami.
Często wykorzystywane są informacje, które znaleźć bez trudu można znaleźć w sieci – choćby na portalach społecznościowych. Według badania Megapanel PBI/Gemius, przeprowadzonego w marcu, najpopularniejszym serwisem tego typu w Polsce jest nasza-klasa.  Co miesiąc korzysta z niej 11,8 mln użytkowników. I właśnie tam sięgają analitycy, aby sprawdzić, czy prawdziwe są informacje podane w oświadczeniu do wniosku kredytowego. Zdolność kredytową znacząco obniżają: dzieci, alimenty i samochód. A te świetnie widać na zdjęciach, w komentarzach lub… na wyciągach z bankowego konta, kiedy dokonujemy płatności w sklepach przy pomocy karty lub przelewamy pieniądze na inny rachunek.
Zatem niewiele da się ukryć… Z drugiej strony – kredyt trzeba spłacić, a bez zdolności kredytowej to niemożliwe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz