jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

środa, 19 stycznia 2011

:: czy w naszym kraju mozna dużo zarobić?

Każdy z czytelników jeśli by nie zaprzeczył to przynajmniej mruknął pod nosem "można by było więcej ...". Przy wielu tematach omawianych na lekcjach przedsiębiorczości kwestia zarobków Polaków pewnie się przewija - i przy gospodarce rynkowej, i przy gospodarstwie domowym, przy podatkach czy bezrobociu. Zobaczmy zatem jak wyglądały ile zarabialiśmy w 2010 roku.
Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń przeprowadzone przez przez firmę Sedlak & Sedlak wykazały że medianą (wartością środkową) całkowitego wynagrodzenia jest 3500 zł, a połowa badanych zarabia 2350 - 5500 zł.
Najwięcej zarabia się w województwie mazowieckim (średnio 4500 zł), potem w pomorskim (3700 zł) i dolnośląskim (3688 zł), najniżej opłacani sa pracownicy w województwie lubelskim (2765 zł).
W rozróżnieniu na miasta najwięcej zarabia się w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu, najmniej natomiast w Białymstoku, Kielcach, Lublinie i Olsztynie.
Poniżej wykres mediany wynagrodzenia całkowitego wg. branż:

2 komentarze:

  1. Ciekawe, ale co za różnica ile się zarabia- ważne ile się oszczędza i inwestuje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak najbardziej umiejętność oszczędzania a tym bardziej inwestowania jest cenna, ale najpierw trzeba mieć co inwestować bo z pustego to ... jak mawiał pewien król :)

    OdpowiedzUsuń