jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

niedziela, 3 listopada 2013

:: jak zmierzyć dobrobyt?

Według londyńskiego Instytutu Legatum na dobrobyt obywateli składają się i pieniądze, i jakość życia, i dobre samopoczucie, zatem istnieje ścisły związek między wysokością dochodu  a satysfakcją z życia prowadzonego trybu egzystencji. Podobno wszystkie te obszary można zmierzyć i ująć w wielkościach liczbowych – przynajmniej tak twierdzą specjaliści wspomnianego instytutu. Dlatego też w oparciu o analizę danych, pozyskanych  z różnych źródeł, m.in.  The Gallup Organization czy Banku Światowego, pracownicy Legatum Institute po raz kolejny, już siódmy, opracowali raport „Legatum Prosperity Index 2013”, ukazujący dobrobyt w 142 państwach świata, które ogółem zamieszkuje za 96% światowej populacji i w których wytwarza się 99% światowego PKB. Według zamieszczonych wyników najlepiej żyje się Skandynawom – po raz piaty na pierwszym miejscu rankingowej listy znalazła się Norwegia. Tuż za nią uplasowały się: Szwajcaria, Kanada, Szwecja i Nowa Zelandia.
„Drogę do dobrobytu” w obrazowy sposób przedstawia poniższa infografika:
źródło: http://www.prosperity.com/

Warto dodać, że Polska uplasowała się na 34. miejscu, tuż za Kostaryką , Włochami i Kuwejtem i jest zaliczana do krajów o pozycji średniej-wyższej. Graficzny obraz całości rankingu prezentuje mapa dostępna tutaj. Wyraźnie widać na niej również poszczególne czynniki wpływające na dobrobyt każdego kraju: gospodarkę, przedsiębiorczość i możliwości zarządzania, edukację, zdrowie, bezpieczeństwo, wolność i kapitał społeczny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz