jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

sobota, 20 listopada 2010

:: oszczędności w domowym budżecie

Prowizja za opłacenie rachunku może wahać się w granicach 0 – 10 złotych. Dlatego wszyscy, którym na sercu leżą oszczędności w domowym budżecie powinni przekalkulować, co najbardziej się opłaca.  W końcu co miesiąc musimy zmierzyć się z wydatkami na czynsz, telefon, wodę, energię elektryczną, gaz, i wiele, wiele innych. Rzadko kiedy płacimy je gotówką w kasie przedsiębiorstwa, które dostarczyło usługi, a czas poświęcony na dojazd i wydatki na bilet lub paliwo też nie są bez znaczenia. Wpłata w okienku bankowym może kosztować nas nawet 10 zł, a jeśli opłacamy kilka rachunków jednocześnie bankowa prowizja może stać się równowartością niezłych zakupów w sklepie spożywczym.
Jak zatem oszczędzać na dodatkowych opłatach. Najprościej założyć bankowe konto internetowe – często ich obsługa jest bezpłatna, a koszt wysłania przelewu, o ile w ogóle jest, nie przekracza 1,50 zł. Drożej jest, gdy w banku składamy dyspozycję telefoniczną. W placówkach pocztowych prowizja pobierana od każdego rachunku wynosi 2,50. Nieco taniej jest w punktach  kasowych w supermarketach lub sklepach osiedlowych:  jeśli posiadamy oryginalny blankiet  za dokonanie płatności zapłacimy do 2,00 zł, a pieniądze znajdą się na koncie wystawcy rachunku w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych.  Dosyć dużą ostrożność należy zachować w przypadku specjalnych punktów przyjmujących płatności. Do historii przeszła już afera z Grosikiem (więcej) lub Multikasą. Jednak nie wszystkie okienka cieszą się złą sławą – Monetia prowadzi 400 placówek na terenie całego kraju, a stoi za nią bardzo wiarygodny parter finansowy – Bank DnB Nord.
A oto porównanie:


Jak widać, wszystkie przytoczone fakty potwierdzają słuszność tezy sformułowanej przez Cycerona: „Oszczędność to wielki dochód”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz