jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

niedziela, 3 czerwca 2012

:: stara, a nowa podstawa programowa :)

W biuletynie Uczyć łatwiej (dostępnym tutaj) opublikowano mój artykuł „APOKALIPSA CZY ZMIANY NA LEPSZE? O nowej podstawie programowej z podstaw przedsiębiorczości”. Warto do niego dodać jeszcze jedno uzupełnienie: tabelaryczne zestawienie treści nauczania starej i nowej podstawy programowej. Być może przygotowując się do pracy w przyszłym roku szkolnym skorzystacie Państwo z tego wykazu, chociażby przygotowując pomoce do poszczególnych jednostek dydaktycznych.
W poniższej tabeli pogrubioną kursywą zaznaczono te treści, z którymi uczniowie zetknęli się już w gimnazjum i które w szkole ponadgimnazjalnej są rozwijane i poszerzane. Miłej lektury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz