jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

czwartek, 11 sierpnia 2011

:: drugie życie nastolatków

Dzisiaj mało przedsiębiorczo, aczkolwiek jakby się mocno spiąć to …
W sierpniowym numerze Twojego Stylu natknęłam się na raport: „Moje dziecko? Nie wierzę”, który drastycznie sprowadził mnie na ziemię (bo czytając akurat leciałam samolotem hi hi) a przede wszystkim przypomniał, że już za chwileczkę, już za momencik -> szkoła i perypetie bardziej lub mniej zbliżone do tych opisanych w artykule. Bo czy każdy z nauczycieli chociaż raz w swojej karierze zawodowej nie usłyszał od rodziców wyżej wymienionych słów będących tytułem raportu. Aby zachęcić do przeczytania całości zacytuję poniżej wstęp do artykułu:

Córka Ewy na szkolnej wycieczce zrobiła striptiz dla kolegów. Córka Magdy cięła się żyletką, córka Edyty zaciągała długi u sąsiadów, by płacić za nocne gry komputerowe. A syn Danuty przez całe gimnazjum eksperymentował z narkotykami. Co łączy te historie? Dzieci pochodzą z „dobrych domów”, a ich matki dowiedziały się o wszystkim przez przypadek. Są nastolatki, które nie kłócą się z rodzicami, nie palą ostentacyjnie papierosów i wracają do domu o umówionej porze. Prowadzą za to sekretne, drugie życie, o którym rodzice nie mają pojęcia.”


oraz podsumowanie raportu:
Dojrzewanie po polsku
• 90% polskich 15-latków piło alkohol. Co piąty spośród nich zrobił to zaraz po 10. urodzinach.
• Średni wiek inicjacji seksualnej to 15 lat.
• Prawie co trzeci nastolatek próbował narkotyków. 80% zażywających twierdzi, że nie powodowały skutków ubocznych. Najczęściej dzieci sięgają po marihuanę (86%), na drugim miejscu jest amfetamina (23%).
• Co czwarte dziecko kontaktuje się online z nieznajomymi, a co dziesiąte spotkało się „w realu” z osobą poznaną w sieci. Co siódme oglądało w internecie filmy i zdjęcia pornograficzne, a także treści związane z nienawiścią, samobójstwem i samouszkodzeniami.

Źródło: CBOS, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, HBSC (Health Behaviour In School  - age Children), Instytut Matki i Dziecka

• Portale internetowe najczęściej odwiedzane przez polskie nastolatki to: Facebook, Poszkole, Youtube, Chatroulette, Ourworld, Leaqueoflegends, Clubpenquin, Fotka, Demotywatory, także czat erotyczny na Onecie.”

1 komentarz: