jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

niedziela, 1 kwietnia 2012

:: wrze

W mediach nie ustają doniesienia na temat podniesienia wieku emerytalnego – a to politycy prześcigają się w dywagacjach na temat konieczności pracy „do później starości”, a to związki zawodowe podnoszą sprawę skrócenia okresu pracy przynajmniej dla niektórych grup społecznych, ośrodki badania opinii publicznej powołują się na wyniki ankiet… Jednym słowem w emerytalnym kociołku wrze.
Najnowszy raport CBOS-u wskazuje na duży społeczny opór związany z wydłużeniem okresów składkowych aż do 67. roku życia, przy czym jeśli dotyczy to mężczyzn – przeciwko jest 84 procent Polaków, w przypadku kobiet ten odsetek wzrasta do 91. Jedynie 8 procent badanych akceptuje podniesienie wieku emerytalnego dla obu płci - są to głównie mieszkańcy dużych miast, osoby posiadające wyższe wykształcenie oraz ci lepiej sytuowani, osiągający miesięczny dochód powyżej 1500 zł na osobę. Trudno się dziwić, bowiem wśród tych osób znajduje się najwięcej takich, którzy pracują mimo osiągnięcia wieku emerytalnego, np.: inżynierowie, lekarze, dentyści, pielęgniarki, położne, nauczyciele, w tym również akademiccy.
Z kolei zgodnie z sondażem przeprowadzonym przez agencję ARC Rynek i Opinia 59% ankietowanych zgadza się pracować dłużej, o ile otrzyma wyższe świadczenia emerytalne.
Wydaje się, że sedno problemu tkwi w tym, iż większość zatrudnionych pragnęłaby zwyczajnego, psychicznego komfortu, wynikającego z faktu, że decyzję pozostawiono im samym, a nie postawiono ich przed dokonanym faktem.

Więcej informacji na temat badań CBOS można znaleźć w tym artykule, a tutaj jest komentarz do wyników ankiety  ARC Rynek i Opinia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz