jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

środa, 10 października 2012

:: popyt i podaż

Z Warszawy do Paryża możemy dolecieć w niecałe dwie i pół godziny. Podróż w drugą stronę zajmie około 10 minut mniej. Ale ceny… no cóż – zaskakujące. Za komplet biletów dla jednej osoby możemy zapłacić od 707 do 9128 zł – przynajmniej takie informacje podaje wyszukiwarka turystyczna KAYAK.
 
Skąd więc takie różnice na konkurencyjnym, wydawałoby się, rynku?
Jakby nie patrzeć – popyt na bilety lotnicze jest elastyczny cenowo – a podróże zazwyczaj planujemy z wyprzedzeniem. Warto jest więc rozważyć termin dokonywania rezerwacji – im wcześniej tym lepiej i tym łatwiej można wstrzelić się w interesującą promocję. Zakup biletu „z dnia na dzień” oznacza, że nasz portfel schudnie o dosyć pokaźną kwotę. Połowę z niej można oszczędzić, jeśli poszukiwania interesującego nas biletu rozpoczniemy przynajmniej 10 tygodni przed wylotem – przynajmniej tak twierdzą eksperci z portalu billigflieger.de.
Druga prawidłowość, którą nietrudno zaobserwować na rynku lotniczych biletów, to fakt, że gdy popyt rośnie – wzrastają również ceny. To dlatego loty przedświąteczne są najdroższe z możliwych. 
To dlatego wieczorem, kiedy większość potencjalnych pasażerów szuka wygodnych dla siebie połączeń, opłata za miejsce w samolocie jest najwyższa i znacznie spada rano lub w godzinach południowych. To dlatego bilety na piątkowy wieczór i poniedziałkowy ranek, kiedy zazwyczaj zaczynają się i kończą służbowe podróże, kosztują dużo więcej niż te na wtorek, środę lub sobotę. To dlatego obowiązuje niepisane prawo, że za popołudniowy lot trzeba zapłacić drożej niż za te wykonywane rano.
Trzeci fakt – to koszty ponoszone przez przewoźnika. Im mniejsze lotnisko, bardziej oddalone od centrum miasta, tym niższe opłaty. A linie lotnicze, tnąc wydatki, mogą obniżać ceny i tym samym skutecznej konkurować o pieniądze klienta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz