jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

niedziela, 13 maja 2012

:: zmiany, czy przyniosą ożywienie?

Na warszawskiej giełdzie handel zamiera – odnotowane w kwietniu obroty są najniższe od marca 2009. Zresztą, nie tylko na polskim rynku papierów wartościowych panuje zastój. Podobnie zachowują się inne europejskie giełdy – oto zestawienie. 
źródło: http://wyborcza.biz/

Zmniejszenie liczby transakcji w znacznym stopniu przekłada się na zysk giełdy – w końcu to prowizja od nich stanowi większość przychodów GPW. Być może zmiany, które mają wejść w życie od 2 listopada 2012, pozwolą na zmianę koniunktury.  O czym mowa? O nowym systemie transakcyjnym – do tej pory funkcjonuje stary – Warset, ale pod koniec roku zastąpi go Universal Trading Platform  (UTP), zakupiony od NYSE Euronext.  Umożliwi on zawieranie transakcji dosłownie w ciągu ułamków sekundy, dzięki czemu możliwe będzie zarabianie na  niewielkich zmianach kursu poprzez składanie dużej liczby zleceń w niewielkim odstępie czasu (tzw. handel wysokich częstotliwości - ang. high frequency trading).
UTP wprowadzi również modyfikację dotychczasowych typów zleceń (czytaj więcej) oraz wprowadzi nowe – np. „guaranteed cross” – dla tych inwestorów, którzy złożą przeciwstawne, ale jednakowe pod względem   ceny i ilości zlecenia z dodatkowym określeniem  rachunku drugiej strony transakcji.
Zatem na GPW będzie szybciej – i prawdopodobnie taniej – bo opłaty pobierane przez giełdę od biur maklerskich jak na razie są dosyć  wysokie. To może ożywić rynek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz