jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

środa, 30 maja 2012

:: Bit Coin

Czym jest Bitcoin?
To pierwsza niezależna cyfrowa waluta. Bitmonety to cyfrowe monety które możesz przesyłać przez internet. Porównując je z innymi walutami, mają sporo zalet. Można je przesyłać bezpośrednio od osoby do osoby w sieci bez potrzeby chodzenia do banku czy kantoru. Eliminuje to sporo opłat. Kolejną zaleta jest to, że możesz ich używać wszędzie, nikt nie zablokuje ci konta i nie ma żadnych dodatkowych wymagań czy ograniczeń.

Ale jak to działa?
Bitmonety wytwarzają użytkownicy internetu dzięki darmowej aplikacji w procesie zwanym kopaniem (ang. mining). Proces ten wymaga określonej mocy obliczeniowej na każda paczkę monet. Bitmonety są przechowywane w cyfrowym portfelu który dla naszego bezpieczeństwa powinien być zaszyfrowany. W momencie przesyłania waluty dodawany jest cyfrowy podpis.

A w praktyce?
Można płacić Bitcoinami za gry komputerowe, prezenty czy książki. Można wymieniać je na realną walutę dolary, euro czy złotówki.

Bitcoin a tradycyjne systemy walutowe
Bitcoin nie jest taki jak inne waluty i nie nadaje się do wszystkiego do czego one się nadają. Natomiast w wielu dziedzinach sprawdza się nieporównywalnie lepiej. W państwach demokratycznych bitcoin nigdy nie zastąpi tradycyjnych walut ponieważ nie podlega żadnej kontroli, nie posiada jawnego emitenta ani właściciela a więc nie jest gwarantowanym przez państwo środkiem płatniczym. W świecie realnym to banki gwarantują bezpieczeństwo przechowywanych pieniędzy, a państwo odpowiada za ich wartość, pieniądze mają pokrycie w dobrach i towarach. W tym tradycyjnym systemie istnieje wiele luk i utrudnień dla zwykłego człowieka dlatego świetnym dopełnieniem tego systemu jest właśnie bitcoin.

Głównym problemem są koszty uzyskania czyli zakup sprzętu i i pobór prądu, więc dla przeciętnego użytkownika jest to sprawa nieopłacalna. Ale jako zjawisko ekonomiczne na pewno jest to ciekawy element.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz