jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

niedziela, 24 marca 2013

:: ku pamięci

Czy macie podobnie jak ja – dobrą, ale krótką pamięć? Dlatego staram się zapisywać linki do ciekawych internetowych stron, szczególnie tych, które mogę później z powodzeniem wykorzystać podczas zajęć lekcyjnych z młodzieżą. Dzisiaj proponuję dwa filmy, które fajnie wzbogacą i uatrakcyjnią dosyć nudną lekcję o ubezpieczeniach. Jednocześnie wskażą naszym uczniom praktyczne aspekty zawierania polis ubezpieczeniowych i w prosty sposób wskażą receptę na uniknięcie pułapek i niepotrzebnych wydatków.
Pierwszy omawia zagadnienia związane z polisą na życie:




Drugi – przybliża problematykę ubezpieczeń majątkowych:



I na koniec jeszcze anegdotka, która wygląda na zwykłą „miejską legendę”, ale w przewrotny sposób nawiązuje do zapisów zawartych w umowie ubezpieczeniowej.
Otóż w amerykańskim mieście Charlotte jeden z mieszkańców ubezpieczył od pożaru pudełko niezwykle drogich i rzadkich cygar na zawrotną kwotę 15000$. Jednak wcale nie zamierzał przechowywać ich w nieskończoność, lecz spożytkował zgodnie z przeznaczeniem. Po miesiącu złożył u ubezpieczyciela wniosek o odszkodowanie, nie bez przyczyny twierdząc, że cygara spłonęły wskutek serii mini pożarów. Towarzystwo odmówiło wypłaty świadczenia, odrzucając żądanie klienta z powodu „normalnego użytkowania”. Ten jednak nie poddał się i skierował sprawę do sądu. Sędzia dokładnie przeanalizował zapisy umowy i stwierdził, że firma ubezpieczeniowa po pierwsze zgodziła się na ubezpieczenie cygar od ognia, a po drugie - nie zdefiniowała, jaki rodzaj pożaru nie jest akceptowalny. Tak więc mężczyzna otrzymał swoje odszkodowanie, jednak na tym sprawa wcale się nie zakończyła. Wkrótce został aresztowany pod zarzutem wyłudzenia świadczenia i umyślnego położenia ognia, a raczej spowodowania szeregu pożarów, w wyniku których zniszczone zostało ubezpieczone mienie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz