jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

wtorek, 12 marca 2013

:: stacjonarne w odwrocie

Telefon komórkowy ma prawie każdy przy sobie i dosyć często z niego korzysta. Stał się on nieodzownym elementem naszego życia. Telefony komórkowe są coraz nowocześniejsze, zakres usług coraz większy. A co się stało w tym czasie z telefonami stacjonarnymi? Jak sama nazwa wskazuje, stoją. Wiadomo że w współczesnym świecie kto stoi ten się cofa. Stare jest wypierane przez nowe. Postępu nie da się zatrzymać, są tego korzyści są i koszty.
Telekomunikacja Polska (Orange Polska) ma problem. Pewnie nie jeden, ale przyjrzyjmy się przez chwilę sytuacji na arenie telefonii stacjonarnej.  Firma wprowadza “Plan Bez Ograniczeń”, który polega na: za 69 złotych miesięcznie, można dzwonić bez ograniczeń na wszystkie telefony stacjonarne i komórkowe w Polsce. Gdyby tego było mało, operator dorzuca również w tej cenie połączenia zagraniczne do Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, USA, Kanady i Australii. Oferta wydaje się bardzo atrakcyjna i jest atrakcyjna. Co skłania firmę do takiego kroku? Spadek w ubiegłym roku liczby abonentów o około 10%. Nadal jednak liczba abonentów wynosi około 5 milionów. Jak wynika z analiz 65 procent z nich deklaruje rezygnację z usług telefonii stacjonarnej.
Powody są oczywiste. Możliwości telefonów osiągnęły możliwości komputerów. Dzwonienie jest tylko jedną z wielu funkcji i można z niej korzystać w dowolnym miejscu. Ktoś chce do ciebie zadzwonić, to nie musi się martwić czy zastanie cię w domu, po prostu dzwoni. Chcesz posurfować w sieci, włączasz telefon i już.
Oczywiście telefony stacjonarne tak szybko nie znikną z biur, urzędów i wielu firm, ale ich dni są policzone.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz