jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

sobota, 2 kwietnia 2011

:: pracownicze skargi

Do Państwowej Inspekcji Pracy wpływa coraz więcej skarg na nieuczciwych pracodawców. W roku 2010 było ich ponad 47 tysięcy. Zatrudnieni najczęściej skarżą się na nieterminowe wypłacanie wynagrodzenia (37 procent wszystkich zgłaszanych problemów), warunki pracy (20 procent) oraz nieprawidłowości dotyczące zatrudniania i rozwiązywania umów o pracę (19 procent). Niezbyt optymistycznie nastraja fakt, ze 65 procent złożonych zażaleń było zasadnych lub częściowo zasadnych. Oznacza to, że w konflikcie na linii pracownik – pracodawca zazwyczaj ten pierwszy stoi na straconej pozycji.
Z drugiej jednak strony – inspektorzy Głównego Inspektoratu Pracy uważają, że wzrost liczby skarg może wynikać z większej świadomości praw pracowniczych, a to już drobny krok do tego, aby również w sferze zawodowej Polacy „nie dawali się oskubać”.

1 komentarz:

  1. Dziś będąc na placu zabaw (spacer z pociechą), rozmawiałem z kolega pracującym w jednej z dużych firm (market budowlany). Zapytałem go właśnie o przepisy prawa pracy. Uśmiechnął się i stwierdził, że jak "szefem na Polskę" był Francuz to wszystko było ok, teraz jest Polak i ustawia wszystko po "naszemu". Czyli pojawiają się oznaki "kapitalistycznego obozu pracy". Hmm... Polak potrafi...

    OdpowiedzUsuń