jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

czwartek, 20 września 2012

:: spadek na 48.

Średnia arytmetyczna obliczana z 42 zmiennych z pięciu różnych segmentów – to właśnie świadczy o pozycji kraju w światowym rankingu wolności gospodarczej. A gospodarcza wolność to nic innego jak dokonywanie wolnego wyboru przez obywateli, swoboda wymiany gospodarczej, możliwość konkurowania z innymi oraz gwarancja prywatnej własności. Wszyscy wiemy, że dość poważnie mogą ograniczyć ją: rządowa polityka, rozrost administracji, nadmierna regulacja wolnego rynku biurokracja,  czy system prawno-sądowniczy.
Jak to się ma do polskiej gospodarki? W tegorocznej edycji Polska uzyskała 7,31 punktów na 10 możliwych i tym samym uplasowała się  na 48. miejscu zestawienia uwzględniającego 144 państwa. To 6 oczek gorzej niż w poprzednim roku. Zatem doskonale sprawdzają się słowa Prezydenta Prezydent Centrum im. Adama Smitha - Roberta Gwiazdowskiego, który twierdzi , że gospodarcza "wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze". Potwierdza je również fakt,  że znaczny rankingowy spadek odnotowała gospodarka USA. Na czele – jak zwykle Hongkong i Singapur, a stawkę zamykają państwa Afryki środkowej i Wenezuela.
Pełen raport (w języku angielskim) dostępny jest tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz