jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

niedziela, 28 kwietnia 2013

:: recepta na kryzys

Jeśli kiedykolwiek byliście w słonecznej Italii, wiecie, że poranna filiżanka kawy w barze czy małej ulicznej kawiarence jest niemal obowiązkowa, a przeciętny Włoch nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez cappuccino lub espresso. Jednak ostatnimi czasy ten zwyczaj zaczął zamierać – zamiast małej czarnej w knajpce, wielu dotychczasowych klientów przerzuciło się na kawę parzoną w domu lub w miejscu pracy. Wszystkiemu winne ceny – dla niektórych 1,50 euro (lub więcej) za filiżankę to luksus, na który nie mogą sobie pozwolić. Opustoszałe bary przestały przynosić dochód – właściciele zaczęli imać się różnych sposobów na przyciągnięcie gości. Jedynym skutecznym sposobem okazało się stałe obniżenie ceny kawy  do 50 eurocentów. Dzięki takiej polityce cenowej ludzie powrócili do wielu kawiarenek, a tam, gdzie jest filiżanka jest  oferowana za pół euro, zawsze ustawiają się kolejki. Co ciekawe, wiele osób rezygnuje z reszty, zostawiając 50 centów na tak zwaną „kawę zawieszoną” - napój dla kogoś, kto nie będzie miał pieniędzy. I tak oto prawo popytu i podaży zdecydowanie poprawiło sytuację na włoskim rynku – przynajmniej jeśli o cappuccino i espresso chodzi. A jeśli obecny, gospodarczy kryzys sprowadzić do pustego baru? Czy obniżenie cen mogłoby stać się kryzysową receptą?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz