jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

niedziela, 6 października 2013

:: kopalnia wiedzy

Nie tak dawno ruszył nowy projekt Głównego Urzędu Statystycznego – portal o enigmatycznej nazwie STRATEG. Jest to swoisty system monitorowania polityki rozwoju – i jako taki będzie prowadzony przynajmniej do 2022 roku. Zebrano w nim dane ze statystyki publicznej oraz innych źródeł, na przykład instytucji naukowych, instytutów i urzędów o zasięgu krajowym i regionalnym, baz danych instytucji i organizacji międzynarodowych. Trzeba przyznać, że w efekcie powstało to niezwykle fajne narzędzie pozwalające na wyszukiwanie i porównywanie blisko 1000 najróżniejszych wskaźników na przestrzeni ostatnich 10 lat. Niewątpliwą zaletą jest możliwość zestawiania ze sobą różnych informacji i pokazywanie ich w formie tabel, wykresów, map czy też złożonych raportów. Jestem pod wrażeniem – bardzo szybko i sprawnie można przygotować aktualne dane potrzebne na zajęcia z młodzieżą – chociażby takie:




Opracowanie własne przy użyciu narzędzi portalu http://strateg.stat.gov.pl/
 lub takie:
Opracowanie własne przy użyciu narzędzi portalu http://strateg.stat.gov.pl/

Oprócz danych stricte liczbowych w zasobach strony znalazły się również definicje pojęć, opisy metodologii pozyskiwania informacji, analizy tematyczne oraz gusowskie raporty. Istna kopalnia wiedzy, którą warto wykorzystać na zajęciach. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz