jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

czwartek, 21 czerwca 2012

:: czy wolontariat się opłaca?

Wielu pracodawców chciałoby mieć darmową siłę roboczą. Czy wolontariusze mogliby spełnić ich potrzeby? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że tak, ale czy na pewno?
Spójrzmy najpierw na sprawę od strony wolontariusza. Dla każdego kto chce się zaangażować w określony temat na określony czas to idealne rozwiązanie. Oczywiście to studenci są tymi, którzy najchętniej zostają wolontariuszami. Dla nich jest to możliwość zdobycia doświadczenia, zapoznania się z mechanizmami do których normalnie nie ma się dostępu oraz, co nie jest bez znaczenia, przeżycia niezwykłej przygody np. wolontariat przy EURO 2012.
A jak to wygląda od strony pracodawcy? By móc korzystać z pracy wolontariuszy musi on najczęściej pokryć koszty tej pracy czyli dojazdy, ubranie, wyżywienie. Gdy się dobrze temu przyjrzeć to przestaje się mieć wrażenie że jest to darmowa siła robocza. Prawa i obowiązki pracodawcy i wolontariusza reguluje ustawa z dnia 24 kiwetnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Jak się okazuje w praktyce ludzie z doświadczeniem są coraz bardziej poszukiwanymi pracownikami niż ludzie z kilkoma fakultetami i znajomością kilku języków. Bo jak ktoś słusznie zauważył zamiast nabierać doświadczenia to oni się uczyli A nie od dziś wiadomo że szkoły nie wypuszczają w pełni gotowych do pracy ludzi.
Więc taka rada dla chętnych. Zdobywajcie doświadczenie gdzie tylko się da, bo ma to większą wartość na rynku pracy niż zarobione pieniądze i tytuły przed nazwiskiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz