jak poruszać się po blogu?


Jak poruszać się po blogu?
Po prawej stronie znajduje się lista linków "TEMATY". Są to etykiety zgodne z tematami w podręczniku oraz określenie "Pokój nauczycielski". Po naciśnięciu którejkolwiek etykiety przenoszeni jesteśmy do grupy wpisów związanych z danym tematem. Będą tam ciekawostki, pomysły na urozmaicenie lekcji, ciekawe linki czy krótkie prezentacje dotyczące określonego tematu. Odnośnik "Pokój nauczycielski" prowadzi do notek związanych z pomysłami lub ogólnymi informacjami dotyczącymi przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub sposobami prowadzenia zajęć.
Każdy post można komentować. Komentarze w naszym zamierzeniu mają stanowić cenną wartość dla całego bloga, ponieważ pozwolą poznać Państwa opinie zarówno na temat podręcznika czy jego obudowy, jak również wymienić się doświadczeniami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji.

niedziela, 10 czerwca 2012

:: sposób na dłużnika

Wiele polskich przedsiębiorstw zmaga się z dosyć popularną i niestety, mocno uciążliwą, bolączką. Chodzi o niezapłacone w terminie faktury. Często powodują one zatory finansowe, a stąd tylko krok do bankructwa. Zresztą – dane mówią same za siebie – w maju 2012 upadłość ogłosiły aż 82 firmy – to ponad 28% więcej niż miesiąc wcześniej i 32,3% więcej niż w porównywalnym okresie 2011 r. Te informacje pochodzą z komunikatu KUKE (Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych) i obejmują jedynie przedsiębiorstwa zarejestrowane w KRS. Zatem, biorąc pod uwagę placówki działające jedynie na podstawie wpisu do CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej), można przypuszczać, że z rynku zniknęło dużo więcej podmiotów gospodarczych.
Sposobem na nieuczciwych kontrahentów mogą być giełdy wierzytelności. Jest ich w naszym kraju kilkanaście – a wystawienie oferty sprzedaży trwa dosłownie moment, nic nie kosztuje i często jest skuteczne – dłużnicy  samodzielnie wykupują fakturę. Swoistą nowinką techniczną jest połączenie giełdy długów z programami księgowo-magazynowymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu dłużnik może być pewien, że informacja o jego przeterminowanych zobowiązaniach trafi do każdego przedsiębiorcy, który będzie wystawiał mu kolejną fakturę. Szacuje się, że będzie to co najmniej 70 tysięcy firm – całkiem spora grupa osób, które z pewnością wyciągną wnioski z tak otrzymanej wiadomości. I zaufanie handlowe „diabli wzięli”…
Jak działa giełda wierzytelności w połączeniu z oprogramowaniem księgowym? Popatrzcie na schemat:
źródło: http://wyborcza.biz

Proste, prawda? Miejmy nadzieję, że również skuteczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz